Kapat
Reklam Alanı
Windows 0

Windows’un Bunları Yapabildiğini Biliyor muydunuz?

Flexible Portal Teması

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda oyun oynama, müzik dinleme, film izleme, çalışma dışında “yeni sürümde yeni bir şeyler var mı?” sorusunu sorarak sistemin derinliklerine inmeyi seven meraklı – deneyimli bir kullanıcı olun olmayın arka planda bırakılmış bu özelliklere kesinlikle göz atmalısınız. İşte kimi kullanıcılar için Windows bunu da mı yapıyor? dedirten özellikler.

Windows 7, 8.1 veya 10 kullanıcısı olarak yeni bir güncelleme sunulmasa da sistemi kurduğunuz an genel göz atmanın yan sıra derinlemesine kurcalamasını seven biriyseniz aşağıda sıraladığımız özellikleri muhtemelen biliyorsunuzdur ancak yeni – kendinizi geliştirme aşamasında olan bir kullanıcısı iseniz Windows’un dahili araçlarıyla neler yapılabildiğine şaşıracaksınız. Öne çıkarılmayan ilgi çekici özelliklere lafı daha fazla uzatmadan geçiyorum:

Sorunu çözemiyorsanız uzaktan yardım isteyin:

Bilgisayarınızda yaşadığınız bir problemi internette araştırıp çözme yoluna gidemeyen biriyseniz sizden daha deneyimli bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Uzaktan Yardım özelliğini kullanarak yardım elini uzatmasını istediğiniz arkadaşınıza, yakınınıza davetiye gönderebilir ve uzaktan bilgisayarınıza erişip sorunu çözmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada güvenliği düşünebilirsiniz. Karşı kişinin bilgisayarınıza erişimi geçici oluyor ve isteğinize göre sadece masaüstünüzü görebliyor veya işlem yapabiliyor.

Windows’u düzeltmek için kurtarma disklerine ihtiyacınız yok:

Komut istemine yazacağınız basit bir komutla sisteme derinlemesine yerleşip sistem kaynaklarını tüketen, bellek kullanımını artıran, pili de sömüren zararlı olarak bilinen Bloatware’i temizlemeniz ve Windows’u hızlıca düzeltmeniz mümkün. DISM (Dağıtım Görüntüsü Bakımı ve Yönetimi) aracını kullanarak Windows’u kurtarma diskine ihtiyaç duymadan onarmak için komut istemini – yönetici olarak – açıp DISM yazmanız yeterli. Bu komutu kullanarak yapabilecekler listelenecektir.

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir